Mezoterapi çok ince ve kısa iğne uçları kullanılarak uygulanan bir yöntemdir. Mezoterapide yapılan enjeksiyon sayısı; hastaya, hastalığına ve enfeksiyonun yapılacağı bölgenin uyumuna göre değişmektedir. Mezoterapi; genellikle estetik amaçlı yani selülit, bölgesel zayıflama, cilt yaşlanması, cilt problemleri, boyun, migren, bel fıtığı, spor travmaları, adet ağrıları, varis, flebit ve lenfödem gibi damar hastalıklarında kullanılmaktadır. Mezoterapinin herhangi bir yan etkisi bulunmamasıyla beraber işlem anında bir ağrı da hissetmezsiniz. Yaşlanma çok doğal bir durumdur. Genetik, çevresel faktörler ve yaşam şartları kişinin yaşlanma sürecini de etkilemektedir. Mezoterapinin işlem süresi uygulama yapılan alanın genişliğine ve amacına göre değişmektedir. Genel olarak ortalama 15 ile 45 dakika arası sürmektedir. Seans sayısı da yine uygulama yapılan bölgeye göre değişmekle beraber ortalama 5 ile 10 seans arasındadır.

Mezoterapi işlemi hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Mezoterapi işlemi selülit, bölgesel zayıflama, cilt yaşlanması, cilt problemleri, saç dökülmesi, yüz gençleştirme,  boyun, migren, bel fıtığı, spor travmaları, adet ağrıları, varis, flebit ve lenfödem gibi damar hastalıklarında uygulanmakta olan bir işlemdir.

Mezoterapi işlemi kimlere uygulanmaz?

Mezoterapi; gebelere, felç geçirmiş kişilere, şeker hastalığı olanlara, kan pıhtılaşma bozukluğu olanlara, kanser durumdaki hastalara ve çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalığı bulunan kişilere uygulanmamaktadır.

Mezoterapinin tedavi süresi ne kadardır? Hemen sonuç alabilir miyim?

Mezoterapi uzun süren bir tedavi yöntemi olmamaktadır. Oldukça küçük iğneler yardımı ile ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilerek uygulanır. İşlem yaklaşık olarak 15 ile 45 dakika arasında sürmektedir. Bu süre mezoterapinin uygulanacağı bölgenin miktarına göre değişiklik göstermektedir. Mezoterapiden ne zaman sonuç alınacağı kişinin durumunun ciddiyetine göre ve vücut yapısına göre değişecektir. Fakat genel olarak 2-3 seans sonrasında sonuç almak mümkündür.

Mezoterapinin yan etkisi var mıdır?

Mezoterapi yönteminde kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu sebeple uygulamadan sonra görülen hafif morarmalar da en kısa sürede geçecektir.

Mezoterapi işlemi nasıl etki etmektedir? Maliyeti yüksek midir?

Mezoterapi de ilk olarak problemin yaşandığı bölgeye uygun olan solüsyonlar hazırlanır ve ardından işlem küçük ve kısa iğne ucu yardımı ile uygulanır. Mezoterapinin maliyeti uygulanacak olan bölgenşn genişliğine ve tekrarına göre değişiklik göstermektedir.

WhatsApp Sohbet
WhatsApp ile Gönder