Perkütan saç ekimi dünyada çok az yerde uygulanan özel bir tekniktir. Özelliği doğal görünümlü olmasıdır.

Başın arka tarafından alınacak saç köklerinin ekileceği alanlarda ince uçlu özel bıçaklar ile delikler açılır. Bu deliklerin özelliği düz değil yuvarlak şekillerde olmasıdır.

Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır, yani saç tellerinin kalınlığında olan delikler, tam olarak saçların girmesi için tasarlanır. Çünkü her saç telinin kök yapısı farklıdır.

Saç ekiminin neticesinde doğal bir sonuç görmeyi bekleyen hastalar için bu yöntem son derece avantajlıdır. Çünkü saçların doğal görünümlü olması, her saç teline özel olarak açılmış deliklere, doğru açılar ile ekim yapılmasıyla gerçekleşir.

Perkütan yöntemi ile uygun açıları verilen farklı boyutlardaki küçük deliklere yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması veya bulunduğu alanin değişmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Bir diğer avantajı ise köklere zarar gelme ihtimalinin bulunmayışıdır, çünkü bu teknikte saç teller saçlı bölgeden tutularak ekilir.

Perkütan Saç Ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminde iyileşme süresi oldukça hızlıdır. 2-3 gün sonra iyileşen ekim bölgesinde iz de kalmaz. Aşırı derecede izotonik sıvı kullanılmadığından dolayı, saç ekimi operasyonundan sonra yüzünüzde ödem oluşumu da az olmaktadır. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre iyileşme süresi neredeyse yarı yarıyadır. Aynı zamanda iyileşme süresi içerisinde daha az farklılık hissedersiniz, cildinizde kızarıklıklar oluşmadan bu dönemi atlatmış olursunuz.

Çok zahmetli bir teknik olmasından dolayı ekim işleminin 1 günde tamamlanması mümkün değildir. Seanslarda maksimum 1400 saç kökü çıkarılabilmektedir ve standart bir ekimin tamamlanabilmesi için en az 2 gün gerekmektedir.

Perkütan Saç Ekimi dünyada çok az klinikte ve ülkede uygulanan özel bir tekniktir. En büyük artısı, doğal görünümlü saçlara sahip olunmasıdır. Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır çünkü her saç telinin kök yapısı birbirlerinden farklıdır.

WhatsApp Sohbet
WhatsApp ile Gönder